Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności Biuletynu Informacji Publicznej Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Szydłowcu
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Szydłowcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Szydłowcu.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia:
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Marek Tomczyk (Informatyk) lub Anna Górlicka (Dyrektor).
- E-mail: sekretariat@poradniaszydlowiec.pl
- Telefon: 486171451
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu
- Adres: ul. Kościuszki 185, 26-500 Szydłowiec
- E-mail: sekretariat@poradniaszydlowiec.pl
- Telefon: 486171451
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Siedziba Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szydłowcu:
Główny budynek Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szydłowcu znajduje się przy ul. Kościuszki 185, 26-500 Szydłowiec.
W budynku Starostwa Powiatowego w Szydłowcu przy ul. Kościuszki 170, 26-500 Szydłowiec na parterze znajdują się 4 gabinety.
1. Do budynku głównego Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szydłowcu przy ul. Kościuszki 185 prowadzą dwa wejścia. Wejście główne do budynku prowadzi przez wiatrołap, jest oznakowane, wyposażone w drzwi jednoskrzydłowe przeszklone z możliwością dostępu dla matek z dziećmi w wózkach (szerokość przejścia powyżej 90 cm, brak progów. Podjazd dla osób niepełnosprawnych znajduje się przy drugim wejściu do budynku od strony ul. Kilińskiego 2. Podjazd umożliwia osobom korzystającym z wózków inwalidzkich na dotarcie do parteru budynku. Znajduje się tu sekretariat Poradni – punkt informacyjny i strefa obsługi interesanta, gdzie osoba z ograniczeniami ruchowymi zostanie obsłużona przez pracownika. Na parterze znajduje się toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Umywalka oraz miska ustępowa są wyposażone w jednostronne poręcze. W pomieszczeniu znajduje się blat do przewijania dziecka. Na terenie budynku nie ma windy. Szeroka klatka schodowa na I kondygnację pełni też funkcję klatki ewakuacyjnej wyposażonej w znaki ewakuacyjne, oddzielona jest od korytarzy drzwiami. Schody o szerokości 117 cm wyposażone są w barierki ochronne oraz pasy kontrastowe na początku i na końcu biegu. Do poszczególnych gabinetów wchodzi się z korytarzy o szerokości umożliwiających swobodne wymijanie osób. Na terenie budynku jest możliwość poruszania się osób niewidomych z psem przewodnikiem. W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego, nie jest on wyposażony w pętlę indukcyjną, ani informacje w języku braill´a, jak też w system informacji dźwiękowej. Budynek nie posiada parkingu dla interesantów. Podmiot zapewnia plan rozkładu pomieszczeń w formie wizualnej, procedury ewakuacyjne i przeszkolenia pracowników.
2. Budynek Starostwa Powiatowego w Szydłowcu przy ul. Kościuszki 170 gdzie znajdują się 4 gabinety wykorzystywane przez Poradnię posiada jedno wejście wyposażone w platformę dla osób niepełnosprawnych korzystających z wózków inwalidzkich. W budynku funkcjonuje winda. Toaleta dostosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Umywalka oraz miska ustępowa jest wyposażona w dwustronne poręcze. W pomieszczeniu znajduje się blat do przewijania dziecka. Budynek posiada parking dla interesantów oraz wydzielone na nim miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.